تبلیغات
قو آنلاین - مصلحی با اشاره به پرونده اختلاس: نوع پذیره‌نویسی‌ بانك ملت تخلف است اطلاعات خود درباره اختلاس را در اختیار قوه قضاییه می‌گذاریم

وزیر اطلاعات درباره آخرین پیگیری‌های این وزارت‌خانه در مورد اختلاس سه هزار میلیارد تومانیمصلحی ، وزیر اطلاعات گفت: ما كار اطلاعاتی می‌كنیم و كار اطلاعاتی زمان‌بر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مصلحی ـ وزیر اطلاعات ـ عصر یك‌شنبه در حاشیه جلسه هیات دولت افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده كسی حق تصرف و دخالت در سرمایه‌ای كه این مجموعه دارد (شركت اختلاس كننده) را ندارد.

او ادامه داد: سرمایه این مجموعه از آن چه كه به نام اختلاس یا مباحث مختلفی كه در مورد آن مطرح است خیلی بالاتر است و در واقع خیلی بیش‌تر سه هزار میلیارد تومان است.

مصلحی افزود: نكته قابل توجه آن است كه دوستان ما كنترل خوبی بر روی این مجموعه دارند و دستگاه‌های دیگر نیز در این قضیه ورود پیدا كردند و در واقع به اطلاعاتی رسیدند و گزارشاتی دارند كه مربوط به خودشان است. در واقع آن چه كه ما می‌گوییم به عنوان دستگاه اطلاعاتی مطرح می‌كنیم.

وی هم‌چنین در مورد خروج پول از كشور از این مجموعه گفت: آن چه كه ما در پیگری‌های‌مان به نتیجه رسیدیم این‌است كه یك مبلغی كه خیلی قابل توجه نیست و حدود 27 تا 28 میلیارد تومان است به بیرون منتقل شده البته آن هم برای خرید مواد اولیه كارخانجات پرداخت شده و ما احساس می‌كنیم كه در برنامه‌ریزی صورت گرفته این پول به صورت طبیعی به كشور باز می‌گردد.

وزیر اطلاعات در ادامه به ورود قوه قضاییه بر این مساله و معرفی محسن اژه‌ای به عنوان نماینده ویژه برای پیگری اشاره كرد و گفت: امیدواریم این كار به‌زودی به نتیجه برسد و ما در خدمت دستگاه قضایی هستیم و آن چه كه در اختیار داریم در خدمت آن‌ها قرار دهیم.

او در پاسخ به این سوال كه سرمایه این مجموعه به چه میزان بوده است و برخی گفته‌اند حدود پنج هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار كرد: اجازه دهید این موضوع را به موقع اعلام كنیم.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال كه گفته شده بانك ملت نیز در این قضیه دخالت داشته و پذیره‌نویسی‌ها در بانك ملت انجام شده است؟ گفت: پذیره‌نویسی‌ها آن‌جا صورت گرفته و نوع كاری كه در مورد پذیره‌نویسی‌ها صورت گرفته در آن تخلف و اشكال است.
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: پذیره نویسی بانک ملت، ادامه ی بررسی پرونده ی اختلاس 3000 میلیارد تومانی، مصلحی، ادعای وزیر اطلاعات،
ارسال توسط محمدرضا م.
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ